Wiemy, co zdrowe logo

Nisita® spray do nosa

Noworodki i niemowlęta do 6. miesiąca życia oddychają przez nos, ponieważ nie potrafią oddychać ustami, dlatego nieusunięta z nosa wydzielina może być przyczyną problemów z karmieniem. Jeśli nie usuniemy z nosa zainfekowanej wydzieliny, może dojść do takich powikłań, jak zapalenie zatok szczękowych, ucha środkowego czy migdałków. Zainfekowana wydzielina może przedostać się do niższych partii układu oddechowego i do gardła. Połykanie wydzieliny może wywołać u dziecka ból żołądka, wymioty, biegunkę i zapalenie śluzówki żołądka. W ostrych przypadkach, obrzęk błony śluzowej nosa stanowi poważną przeszkodę dla wentylacji kanału słuchowego, który jest połączony z nosem. Stanowi to uzasadnienie wystąpienia w późniejszym czasie zaburzeń słuchu oraz powikłań po zwykłym katarze. Poprzez regularne oczyszczanie jamy nosowej można zapobiegać tym problemom i powikłaniom.

Nisita® spray do nosa jest przeznaczony przede wszystkim do utrzymywania higieny nosa, ale także do nawilżania suchej błony śluzowej nosa. Higiena nosa jest szczególnie ważna w przypadku małych dzieci, gdyż ich drogi oddechowe są małe, a one same nie wiedzą, jak wydmuchnąć wydzielinę. Maść użyta w postaci cienkiej warstwy pokrywającej wewnętrzną powierzchnię nosa jest odpowiednia do regeneracji wysuszonej i uszkodzonej śluzówki. Zaleca się ją również w przypadku częstego krwawienia z nosa oraz do rozluźnienia zaschniętej wydzieliny z nosa.

Zaletą sprayu do nosa jest prosta aplikacja użyteczna w przypadku małych dzieci. Końcówka wylotowa aplikatora sprayu jest na tyle wąska, że można ją wsunąć w małe nozdrza, a aplikacja jest dostępna ze wszystkich kierunków umożliwiając wykorzystanie go zarówno w pozycji leżącej. Dawki są mierzone jednakowo. Jedno rozpylenie równe jest jednej dawce.