Wiemy, co zdrowe logo

Silicol®gel

Silicol®gel, to żel doustny, zawierający koloidalny kwas krzemowy do leczenia zaburzeń żołądkowo-jelitowych i objawów zespołu jelita drażliwego IBS.

Czym jest silicol®gel?

silicol®gel, to żel doustny, zawierający koloidalny kwas krzemowy do leczenia zaburzeń żołądkowo-jelitowych i objawów zespołu jelita drażliwego IBS. Przyjmowany 3 razy dziennie pomaga kontrolować objawy, takie jak: dyskomfort w jelitach, biegunkę, bóle brzucha, wzdęcia, nudności, zgagę, refluks i wymioty . Jego działanie terapeutyczne wynika z dużej i reaktywnej powierzchni koloidalnego kwasu krzemowego oraz jego zdolności do działania jako adsorbent.

Po połknięciu żel silicol®gel tworzy ochronną i kojącą powłokę na wyściółce żołądka i jelit. Ze względu na właściwości adsorpcyjne i wiążące koloidalnego kwasu krzemowego, fizycznie przyciąga i adsorbuje większość substancji drażniących, toksyn i patogenów.

Unieszkodliwione, mogą zostać naturalnie usunięte z organizmu przez jelita i poza organizm. Kwas krzemowy może również wiązać gazy i zmniejszać nadmierną kwasowość w żołądku.

Dla kogo jest silicol®gel?

silicol®gel mogą stosować zarówno dorośli, jak i dzieci powyżej 12 roku życia cierpiący na IBS i zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

silicol®gel, to certyfikowany wyrób medyczny, nie ma znanych skutków ubocznych i może być bezpiecznie stosowany razem z innymi lekami.

W leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych należy przyjmować jedną łyżkę (15 ml) silicol®gel trzy razy dziennie, najlepiej przed posiłkami. Po ustąpieniu ostrych objawów zaleca się leczenie przez kolejne kilka dni. W przypadku chorób przewlekłych należy kontynuować leczenie do 4 tygodni, następnie zrobić przerwę, aby móc ocenić występowanie objawów chorobowych.

 

W jaki sposób silicol®gel może mi pomóc?

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe są bardzo często powodowane przez czynniki drażniące, toksyny i patogeny. Kiedy żołądek lub jelita są zaburzone przez takie toksyny i czynniki drażniące, może to spowodować nieprawidłowe działanie przewodu pokarmowego. Może to również prowadzić do nieprzyjemnych objawów, takich jak biegunka, nudności, wzdęcia, dolegliwości żołądkowe, zgaga, wymioty i refluks.

Informacje o silicol®gel

  1. Silicol®gel powleka żołądek i górny odcinek przewodu pokarmowego ochronną wyściółką
  2. Cząsteczki silicol®gel działają „jak magnes”, przyciągając substancje drażniące, toksyny i patogeny, wiążąc je z żelem
  3. Podczas tego procesu cząsteczki silicol®gel adsorbują również nadmiar kwasów i gazów
  4. Kiedy żołądek opróżnia się naturalnie, cząsteczki te przechodzą przez organizm

Silicol®gel zawiera kwas krzemowy, który jest związkiem krzemu i tlenu, dwóch pierwiastków występujących najczęściej na ziemi. Produkty zawierające kwas krzemowy są szeroko stosowane w leczeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych i są uznaną terapią w dużej części Europy.

Cząsteczki w silicol®gel zapewniają ogromną powierzchnię reaktywną odpowiadającą setkom metrów kwadratowych na gram cieczy. Dlatego wystarczy tylko odrobina!

Unikalny proces wytwarzania żelu koloidalnego zapewnia równomierne rozprowadzenie cząstek kwasu krzemowego w celu uzyskania najlepszych wyników.

silicol®gel można przyjmować nierozcieńczone lub zmieszane z wodą.

Silicol®gel jest certyfikowanym wyrobem medycznym (klasa II a) zgodnie z dyrektywą UE 93/42 / EWG i jest produkowany w Niemczech przez Silicol

Informacje o produkcie

Pytania i odpowiedzi

Pokaż wszystkie pytania

Zapytaj nas

Jeśli masz pytanie, śmiało skontaktuj się z nami. Pytania są dla nas wyzwaniem.

Zadaj pytanie

Informacje o produkcie

Nastavite dalje Prikaži moju košaricu