Wiemy, co zdrowe logo

Leczenie grypy

shadow illustration

Nadchodzi zima...

Jak leczyć grypę?

Przegląd leków konwencjonalnych, ziołowych oraz domowych preparatów leczniczych.
Nie istnieje specjalnie ustalony sposób leczenia grypy, ale są środki profilaktyczne oraz czynności, dzięki którym można złagodzić objawy i ułatwić wyzdrowienie.

Leki na receptę

Antybiotyki nie mają żadnego działania przy grypie, ponieważ nie działają one na wirus grypy, dlatego lekarze niechętnie je przepisują, chyba że istnieje uzasadniony powód do tego, taki jak na przykład proces zapalny w drogach oddechowych.
W cięższych przypadkach grypy można czasem przepisać leki antywirusowe, ze stosowaniem których związane są określone skutki uboczne.

shadow illustration

Leki bez recepty

Znane są również pod nazwą produkty lecznicze. W aptekach można znaleźć mnóstwo produktów leczniczych na złagodzenie objawów grypy:

 • Leki przeciwreumatyczne i przeciwzapalne, takie jak paracetamol, aspiryna lub ibuprofen to leki zwyczajowo stosowane przy grypie. Należy je stosować ostrożnie, żeby nie przekroczyć zalecanej dawki.
 • Syropy przeciwkaszlowe mogą być stosowane na kaszel suchy, mokry oraz kaszel z tchawicy.
 • Leki przeciwobrzękowe pomogą przy zapchanym nosie lub zatokach. Większość tych preparatów można przyjmować krótko, szczególnie w przypadku wystąpienia działań ubocznych lub nawrotu objawów.

Leki ziołowe

Większość ludzi sięga po leki ziołowe na złagodzenie objawów grypy. Takimi lekami są na przykład:

 • Echinacea – roślina, której w medycynie tradycyjnej używa się do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy. Wzmacnia układ immunologiczny i powiększa odporność organizmu na infekcje. Badania kliniczne udowodniły, że stosowanie preparatów na bazie tej rośliny przy zarażeniu wirusem influenza może złagodzić objawy i skrócić czas trwania choroby.
 • Istnieją różne syropy ziołowe przeciwko kaszlowi, na przykład zawierające ekstrakt z młodych pędów świerku na kaszel suchy bądź mokry lub będące połączeniem bluszczu i tymianku na kaszel z tchawicy (kaszel tchawiczy).
 • Spraye ziołowe do nosa mają przewagę nad konwencjonalnymi sprayami do nosa, ponieważ po ich użyciu jest mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia gromadzenia się krwi jako wtórnego skutku ubocznego.

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej salveopharma oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie. Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia, z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

 • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
 • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

 • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej salveopharma wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody