Wiemy, co zdrowe logo

Jak stworzyć idealną apteczkę dla Twojego dziecka?

shadow illustration

Skomponowanie pierwszej apteczki nowonarodzonego dziecka to nie lada wyzwanie! Sprawdź co powinno znaleźć się w niej.

Pierwsze dziecko, to jak wejście i funkcjonowanie w zupełnie innym świecie. Aby wziąć pod uwagę wszystkie rady, którymi zasypują Cię twoi przyjaciele, rodzice i znajomi można stworzyć „biblię dobrych rad”, która będzie służyć Ci pomocą w każdej trudnej sprawie. Często w późniejszej fazie zauważysz, że przy pojawiającym się problemie zdrowotnym Twojego dziecka Twoje zakupy w aptece są o wiele za duże i mógłbyś z łatwością poradzić sobie z ułamkiem tego co zakupiłeś. Z drugiej strony bardzo ważne jest, aby od samego początku mieć zaopatrzoną apteczkę dla swojego dziecka.

Poniżej znajdziesz nasze rady dotyczące niezbędnych produktów, które powinny znaleźć się w Twojej apteczce.

Nasze wskazówki dotyczące idealnej apteczki dla Twojego dziecka*

W przypadku wszelkiego rodzaju urazów należy mieć przygotowane bandaże, nożyczki, pincetę i żel do gojenia ran.

Aby skutecznie walczyć z bólem brzucha czy niestrawnością maluszka, możesz użyć herbaty anyżowej, kopru włoskiego i kminku.

Jeśli dziecko ma ciężką biegunkę lub wymiotuje, może pomóc mieszanina glukozy i minerałów. W zależności od nasilenia biegunki i wymiotów może być konieczna wizyta u pediatry.

W przypadku bólu lub gorączki u dzieci pomocnym rozwiązaniem mogą być ibuprofen i paracetamol w postaci syropu lub czopków, które można stosować w zależności od wieku i wagi dziecka.

W zasięgu ręki powinien znajdować się termometr elektroniczny. Termometr douszny może ułatwić pomiar temperatury u małych dzieci.

W przypadku przeziębienia, spray do nosa z roztworem chlorku sodu i wodorowęglanu sodu lub maść do nosa zapewniają nawilżenie i ulgę. Aby pozbyć się zalegającego kataru, warto zaopatrzyć się w aspirator odkurzaczowy, który szybko rozprawi się z zatkanym noskiem.

Nie powinno też zabraknąć w Twojej apteczce dziecięcego syropu na kaszel z naturalnym ekstraktem z bluszczu: oczywiście należy go stosować zawsze w porozumieniu z lekarzem, ponieważ kaszel może być objawem innych chorób.

To oczywiste, że jako rodzice jesteście najważniejszymi osobami w życiu Waszego maluszka i zależy Wam, aby jak najlepiej zaopiekować się dzieckiem od jego pierwszych dni życia. Za wszelką cenę chcecie uniknąć przykrych niespodzianek. Może nawet przeszliście kurs pierwszej pomocy dedykowany ratowaniu niemowląt i małych dzieci? Na pewno ten kurs zapewni Wam poczucie bezpieczeństwa i mnóstwo praktycznych wskazówek, które można wykorzystać nie tylko we wczesnej pielęgnacji niemowląt i małych dzieci.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, możesz skontaktować się z położną lub lekarzem pediatrą.  Oni są po to, aby pomóc Tobie i Twojemu dziecku.

Pozostało nam tylko życzyć cudownego, niezapomnianego pierwszego spotkania z dzieckiem - oczywiście najlepiej w pełni zdrowia!

*Nasze wskazówki zależą od objawów i czasu ich trwania. Jeśli objawy nie ustępują, to powinieneś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Każde z wymienionych przeciwwskazań i informacji dotyczących dawkowania jest związane z wiekiem i wagą dziecka. Dokładne informacje można znaleźć w odpowiedniej ulotce informacyjnej produktu.

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej salveopharma oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie. Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia, z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej salveopharma wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody