Jak stworzyć idealną apteczkę dla Twojego dziecka?
Wiemy, co zdrowe logo

Jak stworzyć idealną apteczkę dla Twojego dziecka?

shadow illustration

Skomponowanie pierwszej apteczki nowonarodzonego dziecka to nie lada wyzwanie! Sprawdź co powinno znaleźć się w niej.

Pierwsze dziecko, to jak wejście i funkcjonowanie w zupełnie innym świecie. Aby wziąć pod uwagę wszystkie rady, którymi zasypują Cię twoi przyjaciele, rodzice i znajomi można stworzyć „biblię dobrych rad”, która będzie służyć Ci pomocą w każdej trudnej sprawie. Często w późniejszej fazie zauważysz, że przy pojawiającym się problemie zdrowotnym Twojego dziecka Twoje zakupy w aptece są o wiele za duże i mógłbyś z łatwością poradzić sobie z ułamkiem tego co zakupiłeś. Z drugiej strony bardzo ważne jest, aby od samego początku mieć zaopatrzoną apteczkę dla swojego dziecka.

Poniżej znajdziesz nasze rady dotyczące niezbędnych produktów, które powinny znaleźć się w Twojej apteczce.

Nasze wskazówki dotyczące idealnej apteczki dla Twojego dziecka*

W przypadku wszelkiego rodzaju urazów należy mieć przygotowane bandaże, nożyczki, pincetę i żel do gojenia ran.

Aby skutecznie walczyć z bólem brzucha czy niestrawnością maluszka, możesz użyć herbaty anyżowej, kopru włoskiego i kminku.

Jeśli dziecko ma ciężką biegunkę lub wymiotuje, może pomóc mieszanina glukozy i minerałów. W zależności od nasilenia biegunki i wymiotów może być konieczna wizyta u pediatry.

W przypadku bólu lub gorączki u dzieci pomocnym rozwiązaniem mogą być ibuprofen i paracetamol w postaci syropu lub czopków, które można stosować w zależności od wieku i wagi dziecka.

W zasięgu ręki powinien znajdować się termometr elektroniczny. Termometr douszny może ułatwić pomiar temperatury u małych dzieci.

W przypadku przeziębienia, spray do nosa z roztworem chlorku sodu i wodorowęglanu sodu lub maść do nosa zapewniają nawilżenie i ulgę. Aby pozbyć się zalegającego kataru, warto zaopatrzyć się w aspirator odkurzaczowy, który szybko rozprawi się z zatkanym noskiem.

Nie powinno też zabraknąć w Twojej apteczce dziecięcego syropu na kaszel z naturalnym ekstraktem z bluszczu: oczywiście należy go stosować zawsze w porozumieniu z lekarzem, ponieważ kaszel może być objawem innych chorób.

To oczywiste, że jako rodzice jesteście najważniejszymi osobami w życiu Waszego maluszka i zależy Wam, aby jak najlepiej zaopiekować się dzieckiem od jego pierwszych dni życia. Za wszelką cenę chcecie uniknąć przykrych niespodzianek. Może nawet przeszliście kurs pierwszej pomocy dedykowany ratowaniu niemowląt i małych dzieci? Na pewno ten kurs zapewni Wam poczucie bezpieczeństwa i mnóstwo praktycznych wskazówek, które można wykorzystać nie tylko we wczesnej pielęgnacji niemowląt i małych dzieci.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, możesz skontaktować się z położną lub lekarzem pediatrą.  Oni są po to, aby pomóc Tobie i Twojemu dziecku.

Pozostało nam tylko życzyć cudownego, niezapomnianego pierwszego spotkania z dzieckiem - oczywiście najlepiej w pełni zdrowia!

*Nasze wskazówki zależą od objawów i czasu ich trwania. Jeśli objawy nie ustępują, to powinieneś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Każde z wymienionych przeciwwskazań i informacji dotyczących dawkowania jest związane z wiekiem i wagą dziecka. Dokładne informacje można znaleźć w odpowiedniej ulotce informacyjnej produktu.