Wiemy, co zdrowe logo

Jak stworzyć idealną apteczkę dla Twojego dziecka?

shadow illustration

Skomponowanie pierwszej apteczki nowonarodzonego dziecka to nie lada wyzwanie! Sprawdź co powinno znaleźć się w niej.

Pierwsze dziecko, to jak wejście i funkcjonowanie w zupełnie innym świecie. Aby wziąć pod uwagę wszystkie rady, którymi zasypują Cię twoi przyjaciele, rodzice i znajomi można stworzyć „biblię dobrych rad”, która będzie służyć Ci pomocą w każdej trudnej sprawie. Często w późniejszej fazie zauważysz, że przy pojawiającym się problemie zdrowotnym Twojego dziecka Twoje zakupy w aptece są o wiele za duże i mógłbyś z łatwością poradzić sobie z ułamkiem tego co zakupiłeś. Z drugiej strony bardzo ważne jest, aby od samego początku mieć zaopatrzoną apteczkę dla swojego dziecka.

Poniżej znajdziesz nasze rady dotyczące niezbędnych produktów, które powinny znaleźć się w Twojej apteczce.

Nasze wskazówki dotyczące idealnej apteczki dla Twojego dziecka*

W przypadku wszelkiego rodzaju urazów należy mieć przygotowane bandaże, nożyczki, pincetę i żel do gojenia ran.

Aby skutecznie walczyć z bólem brzucha czy niestrawnością maluszka, możesz użyć herbaty anyżowej, kopru włoskiego i kminku.

Jeśli dziecko ma ciężką biegunkę lub wymiotuje, może pomóc mieszanina glukozy i minerałów. W zależności od nasilenia biegunki i wymiotów może być konieczna wizyta u pediatry.

W przypadku bólu lub gorączki u dzieci pomocnym rozwiązaniem mogą być ibuprofen i paracetamol w postaci syropu lub czopków, które można stosować w zależności od wieku i wagi dziecka.

W zasięgu ręki powinien znajdować się termometr elektroniczny. Termometr douszny może ułatwić pomiar temperatury u małych dzieci.

W przypadku przeziębienia, spray do nosa z roztworem chlorku sodu i wodorowęglanu sodu lub maść do nosa zapewniają nawilżenie i ulgę. Aby pozbyć się zalegającego kataru, warto zaopatrzyć się w aspirator odkurzaczowy, który szybko rozprawi się z zatkanym noskiem.

Nie powinno też zabraknąć w Twojej apteczce dziecięcego syropu na kaszel z naturalnym ekstraktem z bluszczu: oczywiście należy go stosować zawsze w porozumieniu z lekarzem, ponieważ kaszel może być objawem innych chorób.

To oczywiste, że jako rodzice jesteście najważniejszymi osobami w życiu Waszego maluszka i zależy Wam, aby jak najlepiej zaopiekować się dzieckiem od jego pierwszych dni życia. Za wszelką cenę chcecie uniknąć przykrych niespodzianek. Może nawet przeszliście kurs pierwszej pomocy dedykowany ratowaniu niemowląt i małych dzieci? Na pewno ten kurs zapewni Wam poczucie bezpieczeństwa i mnóstwo praktycznych wskazówek, które można wykorzystać nie tylko we wczesnej pielęgnacji niemowląt i małych dzieci.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, możesz skontaktować się z położną lub lekarzem pediatrą.  Oni są po to, aby pomóc Tobie i Twojemu dziecku.

Pozostało nam tylko życzyć cudownego, niezapomnianego pierwszego spotkania z dzieckiem - oczywiście najlepiej w pełni zdrowia!

*Nasze wskazówki zależą od objawów i czasu ich trwania. Jeśli objawy nie ustępują, to powinieneś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Każde z wymienionych przeciwwskazań i informacji dotyczących dawkowania jest związane z wiekiem i wagą dziecka. Dokładne informacje można znaleźć w odpowiedniej ulotce informacyjnej produktu.