Wiemy, co zdrowe logo

Naturalne sposoby na zapobieganie i łagodzenie objawów infekcji

shadow illustration

Zimowe wyzwania dla zdrowia

Niska temperatura i krótkie dni wpływają jednak nie tylko na nasze nastroje i sposób spędzania wolnego czasu, ale również na zdrowie. Chociaż bakterie przenoszone drogą kropelkową są mniej aktywne ze względu na mróz, od dawna wiemy, że dla niektórych wirusów takie okoliczności są korzystniejsze i łatwiej nas zakażają. Obecnie w środowisku naukowym trwa dyskusja o tym, czy COVID-19 również jest chorobą atakującą nas sezonowo. Wiele danych wskazuje na to, że rozprzestrzenianie wirusa SARS-CoV-2 jest częściowo zależne od temperatury i wilgotności powietrza, co wyjaśniałoby fakt, że w wielu krajach najcięższe z kolejnych „fal” epidemii nadciągają właśnie w zimie. 

Niezależnie od tego, który z drobnoustrojów odpowiada za infekcję i z jakiej metody leczenia należy skorzystać (np. zastosowania sterydów, antybiotyków lub wyłącznie leczenia objawowego), każdego chorego interesuje przede wszystkim odczucie ulgi. Każdy z nas chce, żeby choroby zdarzały się jak najrzadziej, trwały jak najkrócej i przebiegały możliwie najłagodniej. Poniżej opisano sprawdzone rozwiązania, które są szczególnie przydatne w zapobieganiu i leczeniu objawów infekcji dróg oddechowych.

Kaszel, chrypka i ból gardła

Kaszel pojawiający się w infekcjach dróg oddechowych jest jednym z najbardziej uporczywych i męczących objawów, szczególnie jeśli towarzyszy mu duszność. Dobrze ugruntowana skuteczność zawartego w kroplach i pastylkach do ssania Prospan wyciągu z liści bluszczu została potwierdzona przez Europejską Agencję Leków (EMA; ang. European Medicines Agency). Łagodzi kaszel spowodowany zarówno krótkotrwałymi, jak i przewlekłymi chorobami przebiegającymi ze stanem zapalnym dróg oddechowych. Pomaga odkrztusić zalegającą w nich wydzielinę dzięki aktywności α-hederyny — saponiny triterpenowej, która rozrzedza gęsty i lepki śluz. Zawdzięczamy jej także działanie rozkurczające oskrzela.

W kolejnych miesiącach pandemii nie przestaliśmy obawiać się infekcji. Błona śluzowa górnych dróg oddechowych to ostatnia bariera, która ma szansę ochronić nas przed zakażeniem, dlatego to tak ważne aby zatroszczyć się o jamę ustną i gardło. Pastylki Isla w innowacyjny sposób łączą w sobie naturalne składniki, które są znane i z powodzeniem stosowane od wielu lat. Formuła Hydro+, czyli kwas hialuronowy, ekstrakt z porostu islandzkiego i kompleks żelowy tworzy film ochronny na powierzchni błony śluzowej. Z jednej strony chroni komórki nabłonka przed zakażeniem i hamują rozprzestrzenianie się wirusa. Z drugiej, jeśli infekcji nie uda się uniknąć, działa kojąco i łagodząco na podrażnioną śluzówkę, a osłaniając ją ułatwia sprawny przebieg procesu regeneracji uszkodzonego nabłonka.

Isla medic voice, jest dedykowana przede wszystkim osobom, które intensywnie wykorzystują swój głos w pracy zawodowej lub innych okolicznościach. Pierwszym wyborem na ból gardła lub problemy z przełykaniem w trakcie infekcji jest Isla medic acute dostępna w dwóch wariantach smakowych: przyjemnym i kojącym miodowo-cytrynowym oraz intensywnym ziołowym. Żadne z nich nie zawiera cukru, konserwantów ani sztucznych aromatów i barwników. Dla dzieci smak jest niemal równie ważny jak skuteczność, dlatego Isla junior, którą można stosować u dzieci od 4 roku życia, zawiera stewię — naturalny i niskokaloryczny słodzik.

Katar i zatkany nos

Nawracające zapalenie i podrażnienie śluzówki nosa to samonapędzająca się spirala. Zatkany nos utrudnia normalne funkcjonowanie, a uszkodzona, wysuszona śluzówka piecze, swędzi, a przede wszystkim jest podatniejsza na kolejne infekcje. Delikatna mgiełka hipertonicznego roztworu Nisita spray do nosa nie tylko działa nawilżająco, ale pomaga udrożnić i odblokować zatkany nos. Pokrywa śluzówkę warstwą ochronną, która izoluje nabłonek od czynników drażniących i umożliwia sprawną odbudowę tkanki i stanowi przeszkodę dla zarazków. Jest bezpieczny nawet dla niemowląt. Nisita dostępna jest także w postaci maści, która dodatkowo przydatna jest także w nocy. Zastosowana przed spaniem chroni nos przed zasychającą wydzieliną i zatykaniem gwarantując spokojny sen.

Dla najmłodszych pacjentów niedrożny nosek to poważny i wyjątkowo uciążliwy problem. Utrudnia prawidłowe oddychanie, pobieranie pokarmu i spokojny, regenerujący sen. Aspirator do nosa Nosko jest przeznaczony dla dzieci od pierwszego dnia życia. Bezpiecznie i bezboleśnie usuwa wydzielinę przywracając komfort malutkiego pacjenta i spokój jego najbliższych.

 

Wykaz źródeł

[1] Eccles R. An explanation for the seasonality of acute upper respiratory tract viral infections. Acta Otolaryngol. 2002 Mar;122(2):183-91.

[2] Monto AS. The seasonality of rhinovirus infections and its implications for clinical recognition. Clin Ther. 2002 Dec;24(12):1987-97.

[3] Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny: Zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę

w Polsce. Online: http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm [dostęp 22.12.2021]

[4] Byun WS, Heo SW, Jo G, Kim JW, Kim S, Lee S, Park HE, Baek JH. Is coronavirus disease (COVID-19) seasonal? A critical analysis of empirical and epidemiological studies at global and local scales. Environ Res. 2021 May;196:110972.

[5] EMA Committee on Herbal Medicinal Products: European Union herbal monograph on Hedera helix L., folium. EMA/HMPC/325716/2017Naturalne sposoby na zapobieganie i łagodzenie objawów infekcji

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej salveopharma oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie. Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia, z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej salveopharma wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody