Ból gardła
Wiemy, co zdrowe logo

Naturalny lek na dziecięcy ból gardła

shadow illustration

Zawsze jak dziecko coś boli, to trochę tak jakby bolało też rodziców. Nic dziwnego, że my, rodzice chcemy jak najszybciej pomóc.

Szczególnie dotkliwy jest ból gardła, a gdy do “zwykłego” bólu dochodzą trudności z przełykaniem i mówieniem wówczas mamy małą – dużą tragedię. Na szczęście natura sama wymyśliła lekarstwo na takie zapalenia. Od starożytności choroby układu oddechowego wspaniale leczy wyciąg z małego, niepozornego porostu – płucnicy islandzkiej. Warto po niej sięgnąć, bo to zdrowszy, naturalny i często skuteczniejszy sposób leczenia bólu dziecięcego gardła.

W małym zaledwie ośmiocentymetrowym poroście kryje się prawdziwa potęga. Można powiedzieć, że natura stworzyła go po to, aby leczył drogi oddechowe. Duża zawartość wielocukrów i śluzów sprawia, że wykazuje działanie osłaniające na błony śluzowe. Zmniejsza stany zapalne i chroni przed podrażnieniem. Kwasy porostowe mają też udowodnione działanie hamujące rozwój wielu drobnoustrojów oraz pałeczek gruźlicy ludzkiej.

Porost islandzki działa osłaniająco, przeciwkaszlowo, wykrztuśnie, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Dzięki swoim właściwościom jest stosowany m.in. w stanach zapalnych i infekcjach układu oddechowego, zapaleniach skóry i oczu, chorobach wrzodowych, czy nieżycie przewodu pokarmowego. Jakby tego było mało maceraty i napary z płucnicy są bardzo wartościowymi preparatami do celów kosmetycznych. Posiadają bowiem m.in. właściwości odtruwające, nawilżające i antyseptyczne i przeciwtrądzikowe.

Trudno więc się dziwić, że ludzkość leczy się płucnicą już od setek lat. Istnieją dowody, że z powodzeniem stosowany był już starożytności. Na szczęście wiedza, jak skutecznie wykorzystać naturalne składniki porostu nie zaginęła. Więcej – została wzbogacona o dzięki szeregowi badań farmaceutycznych i medycznych nad tym produktem.

O płucnicy warto pamiętać szczególnie wtedy, gdy dziecko narzeka na ból gardła. Zamiast “faszerować” malca kolejnymi sztucznymi preparatami dobrze jest sięgnąć po naturalny, bezpieczny ale równie skuteczny preparat jakim może być Isla®. Producent w niewielkich i łatwych do ssania pastylkach “zamknął” całą moc płucnicy, szczególnie koncentrując się na tych właściwościach, które łagodzą ból gardła.

Isla Pastylki są bezpieczne i sporządzone z atestowanych surowców przez wykwalifikowany personel. Każda pastylka to naturalna i skuteczna ochrona gardła. Ale Isla to nie tylko zdrowie- to również smak! Pastylki mają „przyjazny dziecku smak”, a gust każdego dziecka zadowoli szeroki wybór smaków – jest m.in. miętowy czy czarna porzeczka. Isla może być stosowana przez dłuższy czas nawet już u 4-letnich dzieci. Pastylki można kupić w aptekach w całym kraju.

shadow illustration