Wiemy, co zdrowe logo

Suchość w gardle i ustach związana z noszeniem maski.

shadow illustration

Maski to jedna z form obrony przed korona wirusem. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi radzenia sobie z problemami, które pojawiają się podczas długotrwałego noszenia maski.

Najważniejszym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest zasłanianie ust i nosa. Stopniowo, każdy z nas przystosował się zmian w życiu codziennym i obowiązku noszenia maseczki. Jednak zwłaszcza przy długim noszeniu maski głos wydaje się inny niż zwykle - dlatego zaglądamy za maskę.

Nowy dodatek na co dzień: maska

Osłona ust i nosa jest teraz tak samo naturalna jak klucze, portfel i smartfon. Nosimy maski w komunikacji miejskiej i sklepach, często też w pracy, gdy nie możemy pracować z domu. Podczas gdy nasze oczy przyzwyczaiły się już do nowego obrazu, gardło i głos mogą nadal mieć problemy z odpowiednim działaniem, ponieważ błony śluzowe jamy ustnej, gardła i nosa są bardziej obciążone przez częste noszenie masek, a niektóre grupy zawodowe noszą je nawet przez wiele godzin. Prędzej czy później poczujemy drapanie w gardle, zaczną nam wysychać usta, a głos będzie się łamał coraz częściej… co teraz?

Suchość w ustach: dlaczego gardło jest tak suche?

Zwłaszcza jeśli codziennie i przez wiele godzin musisz nosić maskę, szybko zapominasz o regularnym piciu. Pozwala to na szybsze wysychanie wyściółki jamy ustnej i gardła, powoduje to irytujące drapanie oraz wpływa na głos. Przy długim czasie noszenia nieprzyjemne uczucie w ustach może szybko stać się zauważalne, ponieważ usta stają się zbyt suche.

Ale najbardziej niezwykłą rzeczą jest „nowy sposób” mówienia, ponieważ z maską nie jest to takie łatwe. Niezależnie od tego, czy jest to krótka rozmowa w autobusie, czy poranne zamówienie w piekarni - głos należy podnosić energicznie, aby druga osoba mogła Cię jak najlepiej zrozumieć. Aby być zrozumianym głośno i wyraźnie, musimy mówić jeszcze głośniej i wyraźniej, przez dodatkową warstwę materiału, która z czasem może spowodować nadwyrężenie strun głosowych. Rezultatem może być szorstki głos, częste odchrząkiwania i chrypka. Poniższej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci przejść przez codzienne życie z mocnym głosem i maską.

Wskazówki dotyczące mocnego głosu i przeciw suchości w gardle

Wskazówka 1: Mówienie jest srebrem, a milczenie jest złotem

Najłatwiejszą wskazówką dotyczącą dobrego samopoczucia dla „zestresowanych” strun głosowych jest oczywiście przerwa w mówieniu. Jasne, nie zawsze jest to łatwe, ale jeśli nadarzy się okazja, Twój głos będzie Ci wdzięczny! Ważne jest, aby podświadomie nie wpaść w manię szeptania. Nie ułatwia to zrozumienia Ciebie i trzeba się częściej powtarzać.

Wskazówka 2: Pij, pij, pij

Aby błona śluzowa jamy ustnej i gardła pozostała jak najbardziej elastyczna, a gardło nie wysychało, należy dużo pić, a przede wszystkim regularnie. Jest wiele sztuczek, które można stosować, aby nie zapomnieć uzupełniać płynów w organizmie. Na przykład postaw szklankę wody w zasięgu swojego wzroku. Może też pomóc ustalenie zróżnicowanego harmonogramu picia: które napoje lubisz i czy zawsze możesz je pić? Na przykład woda mineralna, soki lub herbata to alternatywa dla klasycznej wody, która nadaje się do codziennej rutyny. Jednak w zależności od tego, jak poważne są problemy z głosem, kofeinę należy spożywać ostrożnie, ponieważ dodatkowo wysusza gardło i podrażnia struny głosowe. To samo dotyczy palenia.

Wskazówka 3: Właściwa ochrona przed suchością w ustach

Pastylki na gardło, które nawilżają błony śluzowe i chronią je przed działaniem czynników zewnętrznych, sprawdzają się szczególnie w podróży i w biurze. Pastylki na gardło z kompleksem hydrożelowym i kwasem hialuronowym ze specjalnym ekstraktem z porostu islandzkiego, takim jak ISLA Medic Hydro+ wiśniowa, pomagają przy dolegliwościach głosowych takich jak: chrypka i podrażnienie strun głosowych. Dzięki podwójnemu filmowi ochronnemu, który powstaje podczas ssania, błona śluzowa jamy ustnej i gardła może się zregenerować i zapewnia przyjemne uczucie - dla wzmocnienia Twojego głosu nawet za maską! A przy okazji: dla tych, którzy chcą chronić swoje błony śluzowe nosa, należy stosować maści do nosa lub spraye, takie jak Nisita, które pomagają w zapobieganiu, leczeniu i pielęgnacji suchych błon śluzowych nosa.

shadow illustration

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej salveopharma oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie. Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia, z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej salveopharma wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody