Wiemy, co zdrowe logo

Powrót do rytmu pracy

shadow illustration

No i jest. To ten dźwięk. Dźwięk budzika, W sumie to nie budzik, ale telefon – mój najlepszy nieprzyjaciel. Kto w ogóle jeszcze używa budzika? I w sumie to nie dźwięk, ale melodia, którą sama wybrałam. Piosenka, którą lubię, a która nie miała mnie wnerwiać każdego poranka.

Ale będzie wnerwiać. Nawet gdyby cię obudziła osobiście Ella Fitzgerald wykonując Mazurek Dąbrowskiego, wnerwi cię. Ręką szukam telefonu, ale najchętniej poszukałabym go pięścią. Ale telefon jest służbowy i szef by się wściekł, dlatego z zemsty tylko trochę mocniej trafiam go palcem. Może powinnam kupić budzik ˗ tylko po to, żeby przyjmował poranne ciosy.

‎‎‎Łatwo przyzwyczaić się do wstawania po południu, gdy morze jest spokojne, a jedyne dźwięki, które musisz znosić, to grupy turystów i baby dyskutujące o tym, jakie ryby są dziś na targu. Ale wszystko co dobre, szybko się kończy.

Najpierw poranna toaleta czy kawa? Czy śniadanie? Wszyscy wiemy, że miłość do czarnego władcy zwycięża. Leniwy Etiopczyk pasący kozy mógł zrobić coś pożytecznego, a nie stworzyć globalne uzależnienie. A może ten człowiek był przedsiębiorcą i zarobił na więcej kóz. Chodzę boso, ponieważ nadal trzymam się czasu letniego. Na kapcie już jest za późno, ponieważ nos zareagował cieknięciem już po milisekundzie. Śniadanie jem, stojąc nad zlewem, ponieważ lekarze z telewizji mówią, że śniadanie jest ważne. Nie będę przecież głucha na porady takich specjalistów?

Poranna toaleta, malowanie się i do auta. I w korki. Klima działa, bo jest cały czas włączona. Tak jak mówię – według czasu letniego. Wszyscy na siebie trąbimy, pokazujemy różne palce, klniemy, a nawet rozprawiamy o swoich preferencjach i światopoglądzie. Drąc się oczywiście, bo przecież działa klima, więc okna są zamknięte. Szukam gum do żucia po czeluściach schowków. Wiem, że gdzieś były. Mam pastylki Isla. Jeszcze lepiej. Trochę uspokoję gardło podrażnione porannym komunikowaniem się ze współuczestnikami ruchu.

Rozpoczynają się spotkania. W biurze, w terenie, znów w biurze. Im więcej e-maili otworzę, tym bardziej wzmaga się kaszel. Trochę z powodu nadal widocznej opalenizny, a trochę ze względu na koleżeństwo jeden z kolegów przynosi Prospan akut a drugi szklankę wody. A może tylko się boją, żebym ich nie zaraziła.

Dolegliwości pojawiają się i znikają jedna za drugą, a minęło dopiero pół dnia. Trzeba wrócić do domu, prowadzić życie towarzyskie i uczuciowe – w miarę możliwości. Wtedy spostrzegłam, że jutro znów wszystko zaczyna się od początku, ale przynajmniej kolejny dzień w roku jest bliżej.

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej salveopharma oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie. Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia, z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej salveopharma wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody