Wiemy, co zdrowe logo

Jak przestać pociągać nosem (na romantycznych filmach)

shadow illustration

Jest późny wieczór, a ty siedzisz z przyjaciółkami lub przyjaciółmi w kinie i relaksujesz się przy filmie. Nadchodzi ta dramatyczna i wzruszająca scena – oczywiście od razu zaczyna siępociąganie nosem. Wiesz, kiedy jedynie jest problem? Jeśli nie pociągasz z powodu filmu.

 

Kino nie zawsze jest fajne

Nie martw się. Wyjaśnimy tobie, dlaczego nos sprawia ci problemy, nawet gdy nie odczuwasz wzruszenia, a najłatwiejszym sposobem przedstawienia tego, jest sprawdzenie, co się z tobą dzieje w kinie.
Na początek, klimatyzacja, która daje przyjemny chłód w sali, nie jest dobra dla twojego niechronionego ciała. Wiemy, że zaczynają się cieplejsze dni i chcesz się lekko ubrać, ale posłuchaj swoich rodziców i zakryj plecy.
Wąchasz przez swój (zapchany) nos ten dobry, ciepły popcorn? Doskonale. Ciesz się nim dziś wieczorem, ale weź pod uwagę, że w takim pożywieniu nie znajdziesz podstawowychwitamin. Tak więc uważaj na dietę i wprowadź do niej zdrowe produkty.
Mała ciekawostka: lekarze poprzez testy odkryli, że z 1600 pacjentów aż połowa nie nabawiła się przeziębienia, a u drugiej połowy jego czas skrócił się aż o 1,4 dnia. Jak? Używali preparatów z echinacei – kwiatu doskonale wzmacniającego odporność. 

Najlepsze sceny w realnym życiu

Nie jesteśmy przygotowani. Widzimy, że jest ci dobrze w twoim fotelu kinowym, ale uwierz nam na słowo – realne życie jest dużo piękniejsze i zawiera aktywność.

Wystarczy wyjść na spacer – tylko po pół godziny pięć dni w tygodniu, a twój system immunologiczny stanie się odporny na przeziębienie.

Oglądanie filmu późno wieczorem może i jest dobre dla relaksu, ale twoje ciało bardzo dobrze pamięta, ile śpisz. Jeśli chcesz zatrzymać pociąganie nosem, musisz wcześniej zapaść w sen i wystarczająco odpocząć.
Nieładnie jest rozmawiać w kinie, ale w tych rzadkich chwilach, kiedy pragniesz coś skomentować, nie chcesz mieć sucho w gardle. I co wtedy zrobisz? Oczywiście sięgniesz po swój chłodzony napój. Bez względu na to, że tobie to odpowiadało w tamtym momencie, zapamiętaj, iż to ciepłe napoje są tymi, które zmniejszają objawy przeziębienia.

Światła, kamera – akcja!

Chcecie usłyszeć jeszcze jeden interesujący fakt? Lekarze poprzez badania stwierdzili, że gdy umieszczą zdrowych ludzi w jednym pomieszczeniu z przeziębionymi – jest niezmiernietrudno, żeby ci zdrowi się zarazili.

Przeziębienia naprawdę nie przenoszą się łatwo, a najczęściej zarażamy się od ludzi, z którymi spędzamy najwięcej czasu.

Przestań patrzeć ze strachem w oczach na swoich przyjaciół. Myśląc wprzód, zapobiegniesz tym problemom.
Dobrym sposobem na to jest zawsze mieć przy sobie pomoc podręczną, a najlepszym przyjacielem w walce z pociąganiem nosem może być właśnie spray Nisita, który pomaga przyzapchanym nosie, zmniejsza wysuszenie śluzówki i regeneruje ją za pomocą soli mineralnych.

NIE POCIĄGAJ NOSEM!

Rozwiązanie miej pod ręką!

Wobec tego następnym razem, gdy weźmiesz z sobą paczkę chusteczek, chcielibyśmy usłyszeć, że chodziło o wzruszający romans na ekranie, a nie o przeziębienie. A teraz wróć do oglądania swojego filmu, nie wiesz, że nieładnie jest czytać bloga w kinie.

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej salveopharma oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie. Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia, z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej salveopharma wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody