Jak przestać pociągać nosem
Wiemy, co zdrowe logo

Jak przestać pociągać nosem (na romantycznych filmach)

shadow illustration

Jest późny wieczór, a ty siedzisz z przyjaciółkami lub przyjaciółmi w kinie i relaksujesz się przy filmie. Nadchodzi ta dramatyczna i wzruszająca scena – oczywiście od razu zaczyna siępociąganie nosem. Wiesz, kiedy jedynie jest problem? Jeśli nie pociągasz z powodu filmu.

 

Kino nie zawsze jest fajne

Nie martw się. Wyjaśnimy tobie, dlaczego nos sprawia ci problemy, nawet gdy nie odczuwasz wzruszenia, a najłatwiejszym sposobem przedstawienia tego, jest sprawdzenie, co się z tobą dzieje w kinie.
Na początek, klimatyzacja, która daje przyjemny chłód w sali, nie jest dobra dla twojego niechronionego ciała. Wiemy, że zaczynają się cieplejsze dni i chcesz się lekko ubrać, ale posłuchaj swoich rodziców i zakryj plecy.
Wąchasz przez swój (zapchany) nos ten dobry, ciepły popcorn? Doskonale. Ciesz się nim dziś wieczorem, ale weź pod uwagę, że w takim pożywieniu nie znajdziesz podstawowychwitamin. Tak więc uważaj na dietę i wprowadź do niej zdrowe produkty.
Mała ciekawostka: lekarze poprzez testy odkryli, że z 1600 pacjentów aż połowa nie nabawiła się przeziębienia, a u drugiej połowy jego czas skrócił się aż o 1,4 dnia. Jak? Używali preparatów z echinacei – kwiatu doskonale wzmacniającego odporność. 

Najlepsze sceny w realnym życiu

Nie jesteśmy przygotowani. Widzimy, że jest ci dobrze w twoim fotelu kinowym, ale uwierz nam na słowo – realne życie jest dużo piękniejsze i zawiera aktywność.

Wystarczy wyjść na spacer – tylko po pół godziny pięć dni w tygodniu, a twój system immunologiczny stanie się odporny na przeziębienie.

Oglądanie filmu późno wieczorem może i jest dobre dla relaksu, ale twoje ciało bardzo dobrze pamięta, ile śpisz. Jeśli chcesz zatrzymać pociąganie nosem, musisz wcześniej zapaść w sen i wystarczająco odpocząć.
Nieładnie jest rozmawiać w kinie, ale w tych rzadkich chwilach, kiedy pragniesz coś skomentować, nie chcesz mieć sucho w gardle. I co wtedy zrobisz? Oczywiście sięgniesz po swój chłodzony napój. Bez względu na to, że tobie to odpowiadało w tamtym momencie, zapamiętaj, iż to ciepłe napoje są tymi, które zmniejszają objawy przeziębienia.

Światła, kamera – akcja!

Chcecie usłyszeć jeszcze jeden interesujący fakt? Lekarze poprzez badania stwierdzili, że gdy umieszczą zdrowych ludzi w jednym pomieszczeniu z przeziębionymi – jest niezmiernietrudno, żeby ci zdrowi się zarazili.

Przeziębienia naprawdę nie przenoszą się łatwo, a najczęściej zarażamy się od ludzi, z którymi spędzamy najwięcej czasu.

Przestań patrzeć ze strachem w oczach na swoich przyjaciół. Myśląc wprzód, zapobiegniesz tym problemom.
Dobrym sposobem na to jest zawsze mieć przy sobie pomoc podręczną, a najlepszym przyjacielem w walce z pociąganiem nosem może być właśnie spray Nisita, który pomaga przyzapchanym nosie, zmniejsza wysuszenie śluzówki i regeneruje ją za pomocą soli mineralnych.

NIE POCIĄGAJ NOSEM!

Rozwiązanie miej pod ręką!

Wobec tego następnym razem, gdy weźmiesz z sobą paczkę chusteczek, chcielibyśmy usłyszeć, że chodziło o wzruszający romans na ekranie, a nie o przeziębienie. A teraz wróć do oglądania swojego filmu, nie wiesz, że nieładnie jest czytać bloga w kinie.