Wiemy, co zdrowe logo

Zdrowe noworoczne postanowienia!

shadow illustration

Okres świąteczny oprócz spędzania czasu w gronie rodzinnym oraz spotykania się z przyjaciółmi charakteryzuje się bogatym wyborem tłustego, słodkiego i kalorycznego jedzenia. Po tradycyjnym przesadzaniu w konsumpcji w trakcie świąt przyszedł czas na zdecydowane przejęcie kontroli nad codziennym odżywianiem się.

Drastyczne głodówki i pomijanie posiłków nie są długofalowym rozwiązaniem w celu skutecznego powrotu do formy. Konieczne jest aby do codziennego żywienia wprowadzić łatwostrawne posiłki, bogate w owoce i warzywa oraz zwiększyć spożywanie płynów. Świadoma, zbilansowana dieta nie jest żadną skomplikowaną gałęzią naukową i łatwo daje się wprowadzić w życie za pomocą odrobiny dobrej woli. W celu ułatwienia początku wprowadzania zdrowego noworocznego żywienia wymienimy parę sezonowych artykułów spożywczych o terapeutycznych i odżywczych właściwościach przeznaczonych właśnie do detoksykacji organizmu, które pomogą Państwu wrócić do zdrowego trybu po świątecznych podróżach i obfitej kuchni.

 

Dlaczego sezonowe owoce i warzywa są lepsze?

Sezonowe owoce i warzywa oprócz tego, że cenowo są najkorzystniejsze są również bogate w zdrowe składniki odżywcze a przy tym najmniej traktowane są niepożądanymi środkami. Ze świeżych owoców i warzyw z pewnością wymienimy pomarańcze, cytrynę, kiwi, kapustę, brukselkę, kalafior, sałatę, cykorię, szpinak, sałatę lodową, pora i kalarepę. Składnikiem którego nie powinno zabraknąć w świeżych sałatach i gotowanych warzywach jest oliwa z oliwek, która z powodu wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych (77%) oraz zawartością antyoksydantów chroni HDL „dobry” cholesterol a zmniejsza udział „złego” LDLcholesterolu, który w czasie świąt nagromadził się w waszym organizmie.

Owoce dla poprawy zdrowia

Kiwi zawiera w sobie niesamowite ilości witaminy C (dwukrotnie więcej niż pomarańcze), posiada więcej błonnika od jabłek, bananów i zawiera dużo potasu. Teraz jest ich czas więc starajcie się zjadać jeden, dwa kiwi dziennie dopóki trwa ich sezon. Witamina C pomaga w walce ze zmęczeniem, przeziębieniem i grypą. Jeśli przygotowujecie owocową sałatkę, pamiętajcie żeby kroić kiwi jako ostatnie ponieważ zawiera enzymy które aktywują się podczas ich krojenia co powoduje ich miękkość.

Pomarańcza jest doskonałym „czyścicielem” organizmu po okresie przejadania się! Z powodu odpowiedniej zawartości minerałów posiada właściwości rewitalizujące – pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Witamina C wzmaga absorbcję żelaza i przyspiesza wiele procesów metabolicznych, wspomagając zdolności obronne i witalne organizmu a nawet bierze udział w tworzeniu kolagenu, a zawarty w nim liminoidy chronią płuca i stymulują pracę wątroby oraz detoksykację enzymów.

Zapewne czytali Państwo wiele razy o właściwościach leczniczych cytryny dlatego i my o niej wspomnimy, ponieważ o dobrych rzeczach trzeba zawsze przypominać. Po troszeczkę niekontrolowanym rozkoszowaniu się smacznie przygotowanymi delicjami cytryna działa jak balsam na nasz organizm, korzystnie działa na usuwanie problemów trawiennych a zmieszana z ciepłą wodą w odróżnieniu od pozostałych cytrusów korzystnie działa na zdrowy żołądek. Dlatego nie zapominajcie o tym doskonałym owocu!

Zielone warzywa liściaste jako żywność i lek

Spożywaniem zielonych warzyw liściastych i błonnika pomożecie Państwo waszemu organizmowi „dojść do siebie” i oczyścić się. Zielone warzywa liściaste bogate są w minerały i witaminy (Witamina C, beta karoten, witaminy z grupy B oraz minerały jak potas, który jest niezbędny do hydratacji i magnez, który jest antyoksydantem pomagającym enzymom wątroby w eliminowaniu trucizn), są ważne dla gładkiej muskulatury żył i serca oraz wspierają walkę z depresją i zmęczeniem. Zielona sałata, oprócz tego że jest bogata w błonnik i wodę które stwarzają uczucie sytości, bogata jest w witaminy, wapno, fosfor i potas. Zapewne spodoba się Państwu fakt iż zielone warzywa liściaste nie powodują wzdęć i mogą być z tego powody spożywane codziennie.

Kilka porad na koniec!

Żeby skutecznie wyrwać się z wiru świątecznego leniuchowania i gromadzenia dodatkowych kilogramów nie pomijajcie Państwo śniadania, pijcie więcej niż 1,5 litra wody dziennie, spożywajcie do 5 posiłków i zażywajcie jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu. Poczujecie się Państwo lepiej i będziecie przepełnieni energią. Powrót do formy sprzed świąt będzie prostszy niż wam się wydaje.

Czy zaczęliście już swoje zrównoważoną dietę?

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej salveopharma oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie. Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia, z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej salveopharma wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody