Wiemy, co zdrowe logo

Jak leczyć kaszel?

shadow illustration

Bez względu na to, czy jest właśnie sezon przeziębień, czy też nie, czy jest mały, czy duży – kaszel może w każdej chwili dopaść każdego z nas. Jest on nie tylko męczący, może być także bardzo nieprzyjemny.

Kaszel jest jednym z objawów, które mogą być bardzo skutecznie leczone łatwo dostępnymi w aptekach lekami bez recepty. Dostępne są leki na bazie substancji roślinnych lub chemicznych. Ważne, żeby wybrać lek skuteczny i dobrze tolerowany. Jest to szczególnie istotne w przypadku leków przeznaczonych dla dzieci.

 

Ostrożnie z antybiotykami

Chociaż ostry kaszel towarzyszący przeziębieniu w 90% przypadków jest wywołany przez wirusy, często się zdarza, że przy leczeniu zapalenia oskrzeli zbyt wcześnie zaczyna się stosować antybiotyki, co może doprowadzić do działań ubocznych i powiększenia odporności na antybiotyki. Dlatego należy być ostrożnym: przyjmowanie antybiotyku trzeba obowiązkowo ustalić z lekarzem.

Tak więc, jeśli nie ma objawów takich jak gorączka, utrudnione oddychanie, ropna plwocina lub bóle przy oddychaniu, kaszel możecie bardzo skutecznie wyleczyć sami, konsultując się z waszym lekarzem.

 

Czarodziejski bluszcz i jego właściwości

W leczeniu kaszlu wywołanego przeziębieniem bardzo cenione są leki roślinne. Tutaj najbardziej godny polecenia jest bluszcz znany z wyjątkowej skuteczności. Przy tym jego składniki nie tylko rozrzedzają śluz, ale także zmniejszają skurcz mięśni oskrzeli i bodźce wywołujące kaszel. Wiele innych produktów ma tylko jedno z tych dwóch działań – zmniejszanie bodźców wywołujących kaszel (leki typu antitussives) lub usuwanie śluzu (expectorans).

shadow illustration

Chociaż od stuleci ludzie polegają na skuteczności leczniczej bluszczu przy stanach zapalnych dróg oddechowych, musiało upłynąć dużo czasu, żeby bluszcz – prosty ludowy lek – stał się uznanym środkiem przeciwkaszlowym. Dziś jego działanie jest już potwierdzone naukowo. Należy wspomnieć o istotnym fakcie – nie wszystkie bluszcze są jednakowe. Bardzo ważny jest skład oraz stężenie składników, ponieważ wpływa to na skuteczność leku.

 

Prospan® – naturalny przyjaciel oskrzeli

Leki roślinne leczące kaszel – Prospan® cechuje indywidualny i jedyny w swoim rodzaju proces produkcji. W wyniku tego wyjątkowego procesu powstaje wyciąg bluszczu Prospan® EA575, który jest tak szczególny i niepowtarzalny jak odcisk palca.
Formuła specjalnego wyciągu umożliwia mu skuteczną terapię rozwijającego się kaszlu. Prospan® uwalnia śluz z oskrzeli, który następnie może zostać łagodnie odkaszlnięty. Dzięki działaniu, które uspokaja oskrzela, wąskie drogi oddechowe poszerzają się i umożliwiają łatwiejsze oddychanie.

 

WYLECZ KASZEL NATYCHMIAST.

Dowiedz się więcej.

Dodatkową zaletą jest bogata oferta produktu Prospan®. Istnieje odpowiednie rozwiązanie dla każdej grupy wiekowej. Na przykład swoje dzieci od 2 roku życia możecie leczyć syropem przeciwkaszlowym Prospan®, niemowlęta czopkami Prospan®, a jeśli wy sami również kaszlecie, odpowiednią terapię zapewniają tabletki musujące lub na przykład środek w płynie Prospan® Liquid.

Możecie go brać także wtedy, gdy jesteście w ruchu, szybko i bez wody.

948cc333a70ba6d35006ba213b5fd75b_blog_wide

Jak jeszcze łagodzić kaszel?

W przypadku kaszlu możecie zastosować także dodatkowe środki łagodzące kaszel

 • Odpoczywanie: gdy jesteście w stanie spoczynku, ciało w przypadku przeziębienia dużo szybciej nabierze sił.
 • Kąpanie się: gorąca kąpiel pobudza cyrkulację i wzmacnia mechanizm obronny. Przydatna jest również kąpiel stóp.
 • Wcieranie: przy przeziębieniach, zwłaszcza przy katarze, pomoże wtarcie w klatkę piersiową maści zawierających olejki eteryczne z igiełek sosnowych, eukaliptusa, z mentolem lub kamforą. Ważne: Olejki eteryczne nie są odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci! W przypadku wątpliwości skonsultujcie się ze swoim lekarzem lub aptekarzem.
 • Inhalacja: inhalacja słoną woda lub herbatą z rumianku uspokaja śluzówki i ułatwia odkaszlanie.
 • Okłady: przykładanie okładów na klatkę piersiową w przypadku zapalenia oskrzeli ułatwia usuwanie śluzu i uspokojenie kaszlu. ‎‎Łagodnieje obrzęk śluzówki w drogach oddechowych. Używajcie zimnych okładów, jeśli osoba bardzo się poci, lub gorących okładów, jeśli jest jej zimno.
 • Świeże powietrze: jeśli nie ma objawów gorączki lub innych wyraźnych symptomów, takich jak bóle kończyn, wyjdźcie na świeże powietrze. Spacer na świeżym powietrzu dobrze wpływa na oskrzela.

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej salveopharma oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie. Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia, z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

 • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
 • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

 • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej salveopharma wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody