Wiemy, co zdrowe logo

Prospan®

Leczenie kaszlu siłą bluszczu

ivy

Chcemy, abyście każdego dnia oddychali pełnymi płucami i aby kaszel nie przeszkadzał Wam w ulubionych zajęciach!

Poprzez kompleksowe połączenie nauki, niemieckiej technologii i fitoterapii stworzyliśmy proste rozwiązanie na kaszel – Prospan®, roślinny lek na kaszel nr 1 na świecie.

Ekstrakt roślinny z liści bluszczu pospolitego

Lecznicze działanie bluszczu w różnych stanach zapalnych oskrzeli jest znane od wieków.

Dziś, w nowoczesnym podejściu w fitoterapii, bluszcze jest stosowany dla skutecznego ułatwiania odkaszliwania. Zakres właściwości bluszczu są tematem licznych badań, odkrywających coraz więcej korzyści i znaczenia jego zastosowań.

Prospan® zawiera suchy wyciąg z liści bluszczu.

big brand shadow
print green

Jedyny i wyjątkowy...

Ważnymi aktywnymi składnikami liści bluszczu są saponiny. W toku są badania dotyczące dokładnego miejsca oraz zasady działania składnika. Naukowcy odkryli m.in., że działanie saponin na rozszerzanie dróg oddechowych zależy od ich koncentracji. Innymi słowy, precyzyjnie określony skład i sposób produkcji ekstraktu z bluszczu może mieć realny wpływ na leczenie. Produkty Prospan® leczące kaszel charakteryzują się tym, że powstają w unikalnym procesie produkcyjnym. Rezultatem takiego zaawansowanego procesu produkcyjnego jest suchy ekstrakt z liści bluszczu, Prospan® opatentowany ekstrakt z bluszczu EA 575®, który ze względu na swoją unikalność może się porównać z odciskiem palca.

Dla małych i dużych...

big brand shadow

Badania i system jakości...

Ponad 60 lat doświadczenia w zakresie badań, ciągły postęp oraz innowacyjne podejście - to wartości, jakimi Engelhard Arzneimittel daje swoim pacjentom gwarancje jakości. Celem jest produkcja dobrze przyswajalnych leków oraz wyrobów medycznych, których skuteczność, siła, forma i sposób produkcji są przystosowane indywidualnym potrzebom pacjenta.

Udokumentowane pochodzenie

Nasz system jakości zaczyna się na długo przed powstaniem produktu końcowego.

Każda butelka syropu Prospan ® przechodzi szereg analiz zanim trafi na półkę apteczną w postaci gotowego produktu - począwszy od kontroli surowców, poprzez proces produkcji, aż do finalnej weryfikacji gotowego produktu. Jako odpowiedzialny wytwórca produktów leczniczych posiadamy niezbędne certyfikaty i przestrzegamy restrykcyjnych norm w zakresie produkcji.

Ponad 60 lat doświadczenia

big brand shadow

Sama roślina to jeszcze nie lek

Zioła o udokumentowanych właściwościach leczniczych, np.: waleriana, goryczka, bluszcz, są obecnie stosowane jako ekstrakty w postaci preparatów stałych lub płynnych. Jaka jest jednak różnica między preparatami ziołowymi uzyskanymi w kontrolowanych warunkach farmaceutycznych, a naparami lub nalewkami wytwarzanymi w warunkach domowych według babcinej receptury? Różnice można pokazać na przykładzie bluszczu: substancją czynną nie jest sama roślina, ale suchy ekstrakt z liści bluszczu. Ekstrakt jest złożoną mieszanką substancji aktywnych, których zawartość zależy od kilku kluczowych czynników, takich jak jakość rośliny leczniczej, jej część wykorzystana jako surowiec do produkcji, środowisko, w którym zachodzi proces ekstrakcji substancji czynnej, a ostatecznie sam proces produkcji, w którym powstaje produkt leczniczy.

line brand

Uwaga: nie istnieje coś takiego jak precyzyjnie zdefiniowany ekstrakt z rośliny leczniczej; „wersja” lub „kopia” są prawie niemożliwe!

ivy

Prospan®

opatentowany ekstrakt z bluszczu EA 575®

Wszystkie produkty marki Prospan® charakteryzuje wyjątkowość i unikalny sposób produkcji. Wynikiem procesu produkcji chronionego patentem jest opatentowany suchy wyciąg z liści bluszczu, Prospan® EA 575®, którego wyjątkowość i unikalność można porównać z odciskiem palca.

Prospan® jest wyjątkowy także ze względu na największą ilość ekstraktu z bluszczu w swoim składzie w porównaniu z innymi syropami, bazującymi na leczniczych właściwościach bluszczu.

Unikalne działanie bluszczu potwierdzono jedynie w opatentowanym ekstrakcie z bluszczu EA 575®, który jest substancją czynną w lekach roślinnych Prospan®.

big brand shadow
ivy

Ten wyciąg ma potwierdzoną skuteczność na różne złożone przyczyny oraz czynniki powodujące kaszel.

Trend na preparaty ziołowe - stale rosnący popyt

Badanie wykonane w Instytucie Allensbach dowodzi, że zainteresowanie leczeniem naturalnym stale rośnie. W latach 70-tych minionego wieku np. zaledwie ok. 50% populacji korzystało z leków naturalnych w celu złagodzenia problemów zdrowotnych, dla porównania dziś 75% chorych wybiera raczej leczenie lekami roślinnymi.

Skuteczność i tolerancja na liczne leki roślinne jest dziś ponownie badana. Dla pacjentów oznacza to lepszą informację dotyczącą tolerancji na lek.

Wybieramy z przyrody to co najlepsze

big brand shadow

Poradnia

Pytania i odpowiedzi

arrow_circle_right

Czy bluszcz to trująca roślina?

Bluszcz znany jest w medycynie jako roślina częściowo trująca, ale również lecznicza. Liście bluszczu służące do wytwarzania syropu Prospan® nie są trujące. Odpowiednio spreparowane są farmaceutycznym substratem roślinnym o właściwościach leczniczych wykorzystywanych w tym preparacie do leczenia objawowego kaszlu w chorobach górnych dróg oddechowych.

arrow_circle_right

Od jakiego wieku można stosować syrop Prospan® u dzieci?

Badania naukowe i doświadczenia praktyczne wykazały, że dzieci od najmłodszych lat mogą stosować syrop, jednakże u dzieci młodszych niż 12 miesięcy zaleca się zasięgnąć porady lekarza pediatry. Syrop nie zawiera alkoholu ani sztucznych barwników.

arrow_circle_right

Czy Prospan® można stosować w połączeniu z innymi lekami, np. antybiotykami?

Prospan® może być stosowany z innymi lekami, w tym antybiotykami, lekami przeciwbólowymi czy przeciwgorączkowymi.

expand_circle_right Pokaż wszystkie pytania

Zapytaj nas

Jeśli masz pytanie, śmiało skontaktuj się z nami. Pytania są dla nas wyzwaniem.

expand_circle_right Zadaj pytanie