Wiemy, co zdrowe logo

Leczenie kaszlu siłą bluszczu

ivy

Chcemy, abyście każdego dnia oddychali pełnymi płucami i aby kaszel nie przeszkadzał Wam w ulubionych zajęciach!

Poprzez kompleksowe połączenie nauki, niemieckiej technologii i fitoterapii stworzyliśmy proste rozwiązanie na kaszel – Prospan®, roślinny lek na kaszel nr 1 na świecie.

Ekstrakt roślinny z liści bluszczu pospolitego

Lecznicze działanie bluszczu w różnych stanach zapalnych oskrzeli jest znane od wieków.

Dziś, w nowoczesnym podejściu w fitoterapii, bluszcze jest stosowany dla skutecznego ułatwiania odkaszliwania. Zakres właściwości bluszczu są tematem licznych badań, odkrywających coraz więcej korzyści i znaczenia jego zastosowań.

Prospan® zawiera suchy wyciąg z liści bluszczu.

big brand shadow
print green

Jedyny i wyjątkowy...

Ważnymi aktywnymi składnikami liści bluszczu są saponiny. W toku są badania dotyczące dokładnego miejsca oraz zasady działania składnika. Naukowcy odkryli m.in., że działanie saponin na rozszerzanie dróg oddechowych zależy od ich koncentracji. Innymi słowy, precyzyjnie określony skład i sposób produkcji ekstraktu z bluszczu może mieć realny wpływ na leczenie. Produkty Prospan® leczące kaszel charakteryzują się tym, że powstają w unikalnym procesie produkcyjnym. Rezultatem takiego zaawansowanego procesu produkcyjnego jest suchy ekstrakt z liści bluszczu, Prospan® opatentowany ekstrakt z bluszczu EA 575®, który ze względu na swoją unikalność może się porównać z odciskiem palca.

Dla małych i dużych...

big brand shadow
Prospan shield

Badania i system jakości...

Ponad 60 lat doświadczenia w zakresie badań, ciągły postęp oraz innowacyjne podejście - to wartości, jakimi Engelhard Arzneimittel daje swoim pacjentom gwarancje jakości. Celem jest produkcja dobrze przyswajalnych leków oraz wyrobów medycznych, których skuteczność, siła, forma i sposób produkcji są przystosowane indywidualnym potrzebom pacjenta.

Udokumentowane pochodzenie

Nasz system jakości zaczyna się na długo przed powstaniem produktu końcowego.

Każda butelka syropu Prospan ® przechodzi szereg analiz zanim trafi na półkę apteczną w postaci gotowego produktu - począwszy od kontroli surowców, poprzez proces produkcji, aż do finalnej weryfikacji gotowego produktu. Jako odpowiedzialny wytwórca produktów leczniczych posiadamy niezbędne certyfikaty i przestrzegamy restrykcyjnych norm w zakresie produkcji.

Ponad 60 lat doświadczenia

big brand shadow

Sama roślina to jeszcze nie lek

Zioła o udokumentowanych właściwościach leczniczych, np.: waleriana, goryczka, bluszcz, są obecnie stosowane jako ekstrakty w postaci preparatów stałych lub płynnych. Jaka jest jednak różnica między preparatami ziołowymi uzyskanymi w kontrolowanych warunkach farmaceutycznych, a naparami lub nalewkami wytwarzanymi w warunkach domowych według babcinej receptury? Różnice można pokazać na przykładzie bluszczu: substancją czynną nie jest sama roślina, ale suchy ekstrakt z liści bluszczu. Ekstrakt jest złożoną mieszanką substancji aktywnych, których zawartość zależy od kilku kluczowych czynników, takich jak jakość rośliny leczniczej, jej część wykorzystana jako surowiec do produkcji, środowisko, w którym zachodzi proces ekstrakcji substancji czynnej, a ostatecznie sam proces produkcji, w którym powstaje produkt leczniczy.

line brand

Uwaga: nie istnieje coś takiego jak precyzyjnie zdefiniowany ekstrakt z rośliny leczniczej; „wersja” lub „kopia” są prawie niemożliwe!

ivy

Prospan®

opatentowany ekstrakt z bluszczu EA 575®

Wszystkie produkty marki Prospan® charakteryzuje wyjątkowość i unikalny sposób produkcji. Wynikiem procesu produkcji chronionego patentem jest opatentowany suchy wyciąg z liści bluszczu, Prospan® EA 575®, którego wyjątkowość i unikalność można porównać z odciskiem palca.

Prospan® jest wyjątkowy także ze względu na największą ilość ekstraktu z bluszczu w swoim składzie w porównaniu z innymi syropami, bazującymi na leczniczych właściwościach bluszczu.

Unikalne działanie bluszczu potwierdzono jedynie w opatentowanym ekstrakcie z bluszczu EA 575®, który jest substancją czynną w lekach roślinnych Prospan®.

big brand shadow
ivy

Ten wyciąg ma potwierdzoną skuteczność na różne złożone przyczyny oraz czynniki powodujące kaszel.

Trend na preparaty ziołowe - stale rosnący popyt

Badanie wykonane w Instytucie Allensbach dowodzi, że zainteresowanie leczeniem naturalnym stale rośnie. W latach 70-tych minionego wieku np. zaledwie ok. 50% populacji korzystało z leków naturalnych w celu złagodzenia problemów zdrowotnych, dla porównania dziś 75% chorych wybiera raczej leczenie lekami roślinnymi.

Skuteczność i tolerancja na liczne leki roślinne jest dziś ponownie badana. Dla pacjentów oznacza to lepszą informację dotyczącą tolerancji na lek.

Wybieramy z przyrody to co najlepsze

big brand shadow

Poradnia

Pytania i odpowiedzi

Czy bluszcz to trująca roślina?

Bluszcz znany jest w medycynie jako roślina częściowo trująca, ale również lecznicza. Liście bluszczu służące do wytwarzania syropu Prospan® nie są trujące. Odpowiednio spreparowane są farmaceutycznym substratem roślinnym o właściwościach leczniczych wykorzystywanych w tym preparacie do leczenia objawowego kaszlu w chorobach górnych dróg oddechowych.

Od jakiego wieku można stosować syrop Prospan® u dzieci?

Badania naukowe i doświadczenia praktyczne wykazały, że dzieci od najmłodszych lat mogą stosować syrop, jednakże u dzieci młodszych niż 12 miesięcy zaleca się zasięgnąć porady lekarza pediatry. Syrop nie zawiera alkoholu ani sztucznych barwników.

Jak długo można zażywać Prospan® po pierwszym otwarciu?

Prawidłowo przechowywany syrop można stosować do upływu daty ważności podanej na opakowaniu.

Pokaż wszystkie pytania

Zapytaj nas

Jeśli masz pytanie, śmiało skontaktuj się z nami. Pytania są dla nas wyzwaniem.

Zadaj pytanie

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej salveopharma oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie. Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia, z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej salveopharma wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody