Suchy kaszel
Wiemy, co zdrowe logo

Jak złagodzić suchy kaszel

shadow illustration

Wspomnieliśmy już, na co powinniście uważać, gdy macie kaszel z flegmą. Tak więc, najczęściej jest to faza nadchodząca po okresie suchego i nieprzyjemnego kaszlu. Gdy “charczecie” niczym źle działający silnik lub wydajecie dźwięk, jakbyście mieli „wykaszleć wnętrzności”. Ludzie spoglądają na was z żalem i współczuciem… I macie wszystkiego dość! Oto kilka technik ułatwiających, które z pewnością pomogą w złagodzeniu takich symptomów.


Nie oddychajcie zbyt głęboko, ponieważ to wzmocni wasz kaszel. Weźcie kilka płytkich wdechów, a uspokoicie podrażnione gardło.

Przy przeziębieniu gardło często “łaskocze”. Jeśli na krótko wstrzymacie oddech, przez drogi oddechowe przestaje przepływać powietrze podrażniające i łaskoczące w gardło. ‎‎‎‎‎Łaskotanie złagodnieje, a na końcu zniknie.

CZASAMI TRZEBA TEŻ PŁYTKO ODDYCHAĆ

Radzimy pić dużo płynów i zażywać pastylki na gardło, tak żebyście mogli przełykać ślinę, wstrzymywać na krótko oddech oraz płytko oddychać. Gdy tylko poczujecie suchość w gardle, zaczniecie mocno i w niekontrolowany sposób kaszleć, powtórzcie kilka razy te ćwiczenia i ułatwcie sobie życie.