Wiemy, co zdrowe logo

Nos

Większość ludzi postrzega swój nos pod kątem estetycznym, ale często nie jest świadoma jak ważny jest dla naszych płuc i zdrowia ogólnie. Czyszczenie i pielęgnacja nosa powinny być częścią codziennej higieny od najwcześniejszych lat życia, ponieważ w ten sposób zapewniamy jedyny poprawny sposób oddychania – przez nos!

Poradnia

Pytania i odpowiedzi

Jak stosuje się maść do nosa Nisita®?

Wprowadzać pasek maści o długości 1 cm do każdego otworu nosowego, kilka razy dziennie. Włożyć końcówkę tubki możliwie najgłębiej do otworu nosowego, wycisnąć niewielką ilość maści i rozprowadzić równomiernie na błonie śluzowej nosa poprzez delikatne masowanie boków nosa. Maść może być wprowadzona do wnętrza nosa za pomocą wacika. Maść należy stosować kilka razy dziennie, szczególnie przed snem.

Jak wyczyścić Nosko?

Aspirator jest łatwy do rozłożenia na części i wyczyszczenia. Jest wytrzymały na ciepło i należy go czyścić pod strumieniem gorącej wody. Nie nadaje się do mycia w zmywarce do naczyń, ani też nie wolno go sterylizować w kuchence mikrofalowej.

1. Połączyć elementy aspiratora
2. Szerszą końcówkę aspiratora (B) połączyć z rurą odkurzacza
3. Zatkać jedną dziurkę nosa dziecka, a do drugiej włożyć węższą końcówkę aspiratora (A) po wcześniejszym uruchomieniu odkurzacza
4. Rozłożyć aspirator na części i umyć strumieniem gorącej wody

Zaleca się, by podczas usuwania wydzieliny końcówkę aspiratora wsunąć bokiem do jamy nosowej w pozycji do dołu, ponieważ wydzielina gromadzi się na dnie jamy nosowej. Nie wolno pozostawiać dziecka bez nadzoru.

Czy istnieją sytuacje, w których konieczna jest dodatkowa ostrożność przy korzystaniu z aspiratora do nosa?

Dodatkową ostrożność podczas użycia tego urządzenia należy zachować w przypadku istnienia ranek w nosie oraz jeśli dziecko ma skłonności do częstych krwawień z nosa lub choruje na chroniczną hemofilię.

Pokaż wszystkie pytania

Zapytaj nas

Jeśli masz pytanie, śmiało skontaktuj się z nami. Pytania są dla nas wyzwaniem.

Zadaj pytanie