Spray Nisita może być używany przez niemowlęta, dzieci, dorosłych, kobiety w ciąży i matki karmiące!
Przeznaczony jest do łagodzenia objawów zatkanego nosa, do oczyszczania i nawilżania śluzówki nosa (ogrzewanie, suche powietrze), zmiękcza zaschniętą wydzielinę w nosie.
Spray Nisita® nie zawiera konserwantów.
Dorośli i dzieci powyżej 2 roku życia: w razie konieczności kilka razy dziennie rozpylić 1 do 2 dawki do każdego otworu nosowego
Niemowlęta i małe dzieci (do 2 roku życia): kilka razy dziennie rozpylić 1 dawkę sprayu do każdego otworu nosowego
Mała, specjalnie zaprojektowana końcówka do nosa czyni użycie sprayu Nisita® bardzo wygodnym. Przy każdym naciśnięciu spray rozpyla się w dokładnie odmierzonej dawce w postaci drobnej mgiełki
Nazwa: Nisita® spray; Nisita® spray do nosa wytwarza delikatną rozpyloną mgiełkę i jest stosowany w przypadku suchej błony śluzowej nosa Nisita® spray do nosa nie zawiera substancji konserwujących i może być stosowany u dorosłych, dzieci i niemowląt.. Nazwa wytwórcy: Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG; Podmiot prowadzący reklamę: Salveo Poland Sp. z o.o.
Jak używać Nisita® spray do nosa u małych dzieci?
Zaletą sprayu do nosa jest prosta aplikacja użyteczna w przypadku małych dzieci. Końcówka wylotowa aplikatora sprayu jest na tyle wąska, że można ją wsunąć w małe nozdrza, a aplikacja jest dostępna ze wszystkich kierunków umożliwiając wykorzystanie go zarówno w pozycji leżącej. Dawki są mierzone jednakowo. Jedno rozpylenie równe jest jednej dawce.
Kiedy używać Nisita® spray do nosa a kiedy maść?
Nisita® spray do nosa jest przeznaczony przede wszystkim do utrzymywania higieny nosa, ale także do nawilżania suchej błony śluzowej nosa. Higiena nosa jest szczególnie ważna w przypadku małych dzieci, gdyż ich drogi oddechowe są małe, a one same nie wiedzą, jak wydmuchnąć wydzielinę. Maść użyta w postaci cienkiej warstwy pokrywającej wewnętrzną powierzchnię nosa jest odpowiednia do regeneracji wysuszonej i uszkodzonej śluzówki. Zaleca się ją również w przypadku częstego krwawienia z nosa oraz do rozluźnienia zaschniętej wydzieliny z nosa.
Dlaczego usuwanie wydzieliny z nosa jest ważne?
Noworodki i niemowlęta do 6. miesiąca życia oddychają przez nos, ponieważ nie potrafią oddychać ustami, dlatego nieusunięta z nosa wydzielina może być przyczyną problemów z karmieniem. Jeśli nie usuniemy z nosa zainfekowanej wydzieliny, może dojść do takich powikłań, jak zapalenie zatok szczękowych, ucha środkowego czy migdałków. Zainfekowana wydzielina może przedostać się do niższych partii układu oddechowego i do gardła. Połykanie wydzieliny może wywołać u dziecka ból żołądka, wymioty, biegunkę i zapalenie śluzówki żołądka. W ostrych przypadkach, obrzęk błony śluzowej nosa stanowi poważną przeszkodę dla wentylacji kanału słuchowego, który jest połączony z nosem. Stanowi to uzasadnienie wystąpienia w późniejszym czasie zaburzeń słuchu oraz powikłań po zwykłym katarze. Poprzez regularne oczyszczanie jamy nosowej można zapobiegać tym problemom i powikłaniom.
Jeśli masz pytanie, śmiało skontaktuj się z nami. Pytania są dla nas wyzwaniem.
expand_circle_right Zadaj pytanie