Wiemy, co zdrowe logo

Nisita® maść do nosa

Poszukaj w aptekach

Maść Nisita® stosowana jest do nawilżania suchej błony śluzowej nosa. Zapewnia dłuższy kontakt ze śluzówką oraz długotrwałą ochronę.

Dla kogo jest przeznaczona maść Nisita®?

Maść Nisita® może być stosowana u niemowląt, dzieci i dorosłych, kobiet w ciąży i matek karmiących

Kiedy zapytać o maść Nisita® w aptece?

Maść Nisita® stosuje się, by złagodzić objawy zatkanego nosa, np. w przypadku przeziębienia. Przebywanie w pomieszczeniach z suchym powietrzem (ogrzewanie lub klimatyzacja) też powoduje suchość błony śluzowej nosa i wtedy właśnie maść Nisita®  delikatnie nawilża nos i ułatwia oddychanie. Pomaga też w zmiękczaniu zaschniętej wydzieliny w nosie.

Maść Nisita® nie zawiera konserwantów.

Stosowanie i dawkowanie maści Nisita®

W przypadku suchego, podrażnionego nosa, kilka razy dziennie nałożyć maść Nisita.

1 cm maści wycisnąć w ten sposób, żeby końcówka tubki znalazła się głęboko w otworze nosowym. Przycisnąć tubkę i delikatnie masując równomiernie rozprowadzić maść na błonie śluzowej nosa.

Maść Nisita® może być też wprowadzona do wnętrza nosa za pomocą patyczka kosmetycznego. Czynność można powtórzyć kilka razy dziennie, szczególnie przed snem.

Ze względów higienicznych, jak również w celu uniknięcia infekcji, zaleca się, by tubki używała wyłącznie jedna osoba. Po użyciu należy wytrzeć końcówkę tubki.

 

Informacje o produkcie

Pytania i odpowiedzi

Jak stosuje się maść do nosa Nisita®?

Wprowadzać pasek maści o długości 1 cm do każdego otworu nosowego, kilka razy dziennie. Włożyć końcówkę tubki możliwie najgłębiej do otworu nosowego, wycisnąć niewielką ilość maści i rozprowadzić równomiernie na błonie śluzowej nosa poprzez delikatne masowanie boków nosa. Maść może być wprowadzona do wnętrza nosa za pomocą wacika. Maść należy stosować kilka razy dziennie, szczególnie przed snem.

Kiedy używać Nisita® spray do nosa a kiedy maść?

Nisita® spray do nosa jest przeznaczony przede wszystkim do utrzymywania higieny nosa, ale także do nawilżania suchej błony śluzowej nosa. Higiena nosa jest szczególnie ważna w przypadku małych dzieci, gdyż ich drogi oddechowe są małe, a one same nie wiedzą, jak wydmuchnąć wydzielinę. Maść użyta w postaci cienkiej warstwy pokrywającej wewnętrzną powierzchnię nosa jest odpowiednia do regeneracji wysuszonej i uszkodzonej śluzówki. Zaleca się ją również w przypadku częstego krwawienia z nosa oraz do rozluźnienia zaschniętej wydzieliny z nosa.

expand_circle_right Pokaż wszystkie pytania

Zapytaj nas

Jeśli masz pytanie, śmiało skontaktuj się z nami. Pytania są dla nas wyzwaniem.

expand_circle_right Zadaj pytanie

Informacje o produkcie

Nastavite dalje Prikaži moju košaricu