Wiemy, co zdrowe logo

Nisita® spray do nosa

Nisita® spray do zatkanego nosa jest przeznaczony do oczyszczania i nawilżania błony śluzowej nosa i jest izotonicznym roztworem dwóch rodzajów soli.

Dla kogo jest przeznaczony spray Nisita®?

Spray Nisita może być używany przez niemowlęta, dzieci, dorosłych, kobiety w ciąży i matki karmiące!

Kiedy zapytać o spray Nisita® w aptece?

Przeznaczony jest do łagodzenia objawów zatkanego nosa, do oczyszczania i nawilżania śluzówki nosa  (ogrzewanie, suche powietrze), zmiękcza zaschniętą wydzielinę w nosie.

Spray Nisita® nie zawiera konserwantów.

Dla kogo jest przeznaczony spray Nisita® i jak go dawkować?

Dorośli i dzieci powyżej 2 roku życia: w razie konieczności kilka razy dziennie rozpylić 1 do 2 dawki do każdego otworu nosowego

Niemowlęta i małe dzieci (do 2 roku życia): kilka razy dziennie rozpylić 1 dawkę sprayu do każdego otworu nosowego

Użycie sprayu Nisita®

Mała, specjalnie zaprojektowana końcówka do nosa czyni użycie sprayu Nisita® bardzo wygodnym. Przy każdym naciśnięciu spray rozpyla się w dokładnie odmierzonej dawce w postaci drobnej mgiełki

 • Przed użyciem zdjąć nasadkę ochronną.
 • Kilka razy wcisnąć białą nasadkę aż do pojawienia się pierwszego rozpylenia. Teraz spray jest gotowy do rozpylania i użytku.
 • Końcówkę aplikatora włożyć do otworu nosowego, trzymając jednocześnie buteleczkę pionowo i nie odchylając głowy do tyłu.
 • W trakcie rozpylania sprayu do otworu nosowego należy wziąć delikatny wdech przez nos.
 • Na koniec należy zwolnić ucisk i powtórzyć czynność w drugim otworze nosowym.

Informacje o produkcie

Pytania i odpowiedzi

Jak używać Nisita® spray do nosa u małych dzieci?

Zaletą sprayu do nosa jest prosta aplikacja użyteczna w przypadku małych dzieci. Końcówka wylotowa aplikatora sprayu jest na tyle wąska, że można ją wsunąć w małe nozdrza, a aplikacja jest dostępna ze wszystkich kierunków umożliwiając wykorzystanie go zarówno w pozycji leżącej. Dawki są mierzone jednakowo. Jedno rozpylenie równe jest jednej dawce.

Kiedy używać Nisita® spray do nosa a kiedy maść?

Nisita® spray do nosa jest przeznaczony przede wszystkim do utrzymywania higieny nosa, ale także do nawilżania suchej błony śluzowej nosa. Higiena nosa jest szczególnie ważna w przypadku małych dzieci, gdyż ich drogi oddechowe są małe, a one same nie wiedzą, jak wydmuchnąć wydzielinę. Maść użyta w postaci cienkiej warstwy pokrywającej wewnętrzną powierzchnię nosa jest odpowiednia do regeneracji wysuszonej i uszkodzonej śluzówki. Zaleca się ją również w przypadku częstego krwawienia z nosa oraz do rozluźnienia zaschniętej wydzieliny z nosa.

Dlaczego usuwanie wydzieliny z nosa jest ważne?

Noworodki i niemowlęta do 6. miesiąca życia oddychają przez nos, ponieważ nie potrafią oddychać ustami, dlatego nieusunięta z nosa wydzielina może być przyczyną problemów z karmieniem. Jeśli nie usuniemy z nosa zainfekowanej wydzieliny, może dojść do takich powikłań, jak zapalenie zatok szczękowych, ucha środkowego czy migdałków. Zainfekowana wydzielina może przedostać się do niższych partii układu oddechowego i do gardła. Połykanie wydzieliny może wywołać u dziecka ból żołądka, wymioty, biegunkę i zapalenie śluzówki żołądka. W ostrych przypadkach, obrzęk błony śluzowej nosa stanowi poważną przeszkodę dla wentylacji kanału słuchowego, który jest połączony z nosem. Stanowi to uzasadnienie wystąpienia w późniejszym czasie zaburzeń słuchu oraz powikłań po zwykłym katarze. Poprzez regularne oczyszczanie jamy nosowej można zapobiegać tym problemom i powikłaniom.

Pokaż wszystkie pytania

Zapytaj nas

Jeśli masz pytanie, śmiało skontaktuj się z nami. Pytania są dla nas wyzwaniem.

Zadaj pytanie

Informacje o produkcie

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej salveopharma oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie. Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia, z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

 • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
 • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

 • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej salveopharma wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody